Garanti Şartları

UYARI: ÜRÜNÜNÜZÜN GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKMAMASI İÇİN KESİNLİKLE ÇAMAŞIR SUYU VEYA ASİTLİ TEMİZLEYİCİ, KİREÇ ÇÖZÜCÜ KULLANMAYINIZ !!!

GARANTİ KOŞULLARI

1.  Garanti kapsamı ancak yetkili servis montajında geçerlidir.
2.  Ürün üretim hatalarına karşı 2 yıl garanti altındadır.
3.  Garanti süresi montaj tarihi ile başlar.
4.  Ürünün arızalanması durumunda tamir için geçen süre garanti süresine eklenir.
5.  Arıza ve şikayetlerde tamir süresi 30 iş günüdür.
6. Kullanım hatasından oluşan arıza ve şikayetler garanti kapsamı dışındadır. Bu tür hataların giderilmesinde servis ve kullanılan parçaların bedel hizmet karşılığı olarak tahsil edilir.

KULLANIMDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

1. Ürünlerin temizlikleri sade su ile yapılmalı, temizlikte asit çeren sıvı veya partiküllü temizleyiciler asla kullanılmamalıdır.
2. Cam temizliğinde yumuşak bez ve su kullanılmalıdır. Sert temizlik bezleri camın çizilmesine neden olur. Özellikle polistrilen camlar bu tür çizilmelere karşı daha hassastır.
3. Çalışan aksamlar; (tekerlek, menteşe veya sürgülü kapılar) daha rahat çalışması için vazelin ile yağlanmaktadır. Ürünün çalışan aksamları yağlı olduğu için temizlemede özen gösterilmeli, servise danışılarak yağlama işlem yapılmalıdır.
4. Ürünlerde kullanılan fitller, üretildiği malzemelerden dolayı mor ötesi ışınlara karşı hassas olup bu ışınlar altında kalan fitllerde sararma olmaktadır.

TEMİZLİK VE BAKIM

RUTİN TEMİZLİK; Tavsiye edilen temizlik sıklığı; her kullanımdan sonra Temiz su le yıkayınız. Çek çek le kalan su damlalarını temizleyiniz. Profil ve menteşe üzerindeki temizlik uygulamaları, yumuşak bir temizlik bezi ile yapılmalıdır. Banyonuzun yeterli havalandırıldığından emin olunuz.

BÜYÜK TEMİZLİK; Tavsiye edilen temizlik sıklığı; kullanım sıklığına ve kullanılan suyun kalitesine bağlı olarak bir hafta le 1 ay arasında değişebilir. Temiz su ile yıkayınız. Çek çek le kalan suyu temizleyiniz. Banyonuzun yeterli havalandırıldığından emin olunuz.

STANDART TEMPER CAM; Temper cam, polistrilen cama kıyasla görece olarak temizlemenin daha kolay olduğu cam türüdür. Bununla birlikte, su damlası ve kireçlenme izleri daha kolay görülebildiğinden dolayı, tavsiye edilen rutin ve büyük temizlik mutlak surette düzenli olarak yapılmalıdır.

EAYS CLEAN UYGULAMALI CAM; Temizliği pamuklu bir bez le yapılmalıdır. 2 ay da bir alkollü bez le silinmesi su kaydırıcı etkinin yenilenmesini sağlayacaktır.

POLİSTREN CAM; Polistren cam, temper cama oranla daha az leke gösterir. Yine de düzenli olarak her kullanımdan sonra temizliğin yapılması ihmal edilmemelidir. Temizlik malzemesi olarak, yoğun alkol, klor, asit içeren malzemeler, yüksek yoğunluklu kireç çözücülerden uzak durulmalıdır.

TEKNE VE KÜVETLER; Tekne ve küvetlerin içerisi her kullanımdan sonra bol su le durulanarak yıkanmalı, üzerindeki sabun ve kireç türevli artıkların uzaklaştırılması gerekmektedir.

KROM YÜZEYLER; Krom yüzeyler, su ve deterjan kullanılarak temizlenebilir. Temizlendikten sonra, der temizlik bezi ile kurulanabilir. Temizlik malzemesi olarak, ASLA ÇAMAŞIR SUYU, ASİTLİ, YOĞUN ALKOLÜ TEMİZLEYCİ ve KİREÇ ÇÖZÜCÜ ÜRÜNLER KULLANMAYIN.

NOT; Taşıyıcı, menteşe, rulman, kanca gibi aşınabilir parçalar veya mıknatıs ve fitil tarzında parçalar, mekaniği gereği doğal aşınmaya maruz kalacağından dolayı, belli bir performans ve kullanım ömrüne sahiptirler. Bu ömür, ürünün ne sıklıkla kullanıldığına, bakım ve kullanım şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla, bahsi geçen parçalar, 12 ay veya daha kısa bir zamanda değişiklik gereksinimi gösterebilirler. Cam, doğal malzemelerden oluşmuş bir hammaddedir. Cam yüzey görsel kalitesi değerlendirilmesinde, aşağıda verilen prensipler izlenmektedir. Cam yüzey, herhangi bir çizik içermemeli, habbe ve herhangi bir mekaniksel hata taşımamalıdır. Bu ana prensibin istisna durumları ve limitleri aşağıda verilen şekilde belirlenmiş olup, kapsam içerisindeki şikâyetler garanti kapsamı dışında kalacaktır. 

  • Ele gelmeyen, 150mm ye kadar ince kılcal çizikler.
  • Ucu patlak olmayan, 0,5mm ye kadar habbe ve kabarcıklar.
  • Cam içerisinde 0,5 mm ye kadar kalıntı ve izler.
  • Tüm kontroller 60cm mesafeden ve gün ışığında yapılmalıdır.